سبد مقایسه (0)

مقایسه

طول عمربیشترباتری موبایل

باتری موبایل

باتری موبایل این روزها وسیله پرکاربردی توسط مردم به شمار می آید . یکی از دلایل مهم آن این است که باتری می تواند کیفیت و عمر موبایل را تعیین نماید. امروزه تلفن های همراه وتبلت با باتری های مختلف و مخصوص به خود در بازار عرضه می گردند. باتری موبایل تاثیر مستقیم و قابل توجهی بر وزن موبایل(سنگینی و سبکی) دارد.

ساختار باطری موبایل چگونه می باشد؟

باتری های موبایل که در بردارنده انرژی شیمیایی می باشند که به هنگام اتصال آن ها به برق برای شروع مجدد خود واکنش باتری با مواد شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد و این زمان الکترن ها از قطب منفی به قطب مثبت آن می روند. زمانی که شارژ باتری پایان میابد ،باتری الکترون هارا در یک مدار هدایت کرده و برق تولید می کند و این بار الکترون ها از قطب مثبت به قطب منفی می روند. این اتفاق تا زمانی که یک سوییچ باتری اتصال را قطع کند ادامه میابد.

طول عمر باتری

یکی از مشکلات بسیار مهمی همواره افراد با موبایل خود پیدا می کنند عمر کوتاه باتری تلفن همراه است. گرچه باتری ها به مرور فرسوده شده و طول عمر آن ها با گذشت دو تا سه سال کاهش میابد و این اتفاق امری طبیعیست اما عواملی هم وجود دارد که به این اتفاق کمک می کند و در کاهش طول عمر آن دخیل است.

عوامل مهم کاهش دهنده طول عمر باتری:

از خرید شارژر های ارزان برای گوشی همراه خود خودداری کنید که طول عمر باتری شما را به شدت کاهش می دهند. باتری را به طور دائم در شارژ نگذارید. موبایل را تا جایی که می توانید از هوای خیلی سرد دور نگه دارید هم چنین گوشی موبایل خود را از حرارت نیز دور نگه دارید که این دو هوا (سرد و گرم) به شدت می تواند به باتری آسیب رسانی کند. موبایل خود را در تعداد دفعات بیشتری شارژ کنید. سعی کنید باتری موبایلتان را هر سه ماه یک بار تا انتها خالی کنید که این کار به طول عمر باتری کمک فراوانی می کند. سعی کنید تا جایی که می توانید از آپدیت های نرم افزاری در گوشی همراه خود خودداری کنید. همواره هنگام به شارژ گذاشتن گوشی خود مراقب نوسانات برق باشید . گوشی موبایل خود را از تماس با آب دور نگه دارید. نمایشگر تلفن همراهتان را پاکیزه نگه دارید. همچنین از خرید قاب و محافظ های غیر استاندارد و نامناسب پرهیز کنید.

نظرات کاربران

شما می توانید اولین نفری باشید که در مورد این پست نظر می دهید

فیلد های ضروری را پر کنید.
نام خود را وارد کنید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام را وارد نکرده اید
کد امنیتی را وارد کنید
در حال بارگذاری ...